Burun Estetiğinde Tampon Kullanmanın Önemi

Burun estetiği tampon  Kullanmanın Önemi ;Önceden burun ameliyatlarında tamponlar burun yapısının iyileşme sürecinde aynı kalması ve olası akıntıların önlenmesi için kullanılmaktaydı. Ancak zamanla bu bölgede yapışma olduğu için de tamponların geri alınması sürecinde hastalar acı ve ağrı çekmekteydi. Dolayısıyla hastalar tarafından konunun en çok korkulan kısımlarından biri tampon çıkarma işlemi oldu. Ancak o tamponlar artık yerini silikonlara bıraktı. Günümüzde aynı işlevleri sağlaması için silikon ve plastik içeren plakalar kullanılmakta. Bu ürünlerin kullanımı ve geri alınması hastalar için ciddi ağrı ve acı oluşumlarına neden olmadığı için hastalar gönül rahatlığı ile bu  konudaki şüphelerinden kurtulabilir. Böylelikle hastalar iyileşme sürecinde burunlarındaki tampon ile daha rahat nefes alabilmektedir.

Tamponlar Ne Kadar Süre Burunda Kalmalı?

Burun estetiği sonrasında tampon ortalama 3-6. günden itibaren çıkarılabilir. Kapalı burun ameliyatında ise tampon genellikle 2-3. günden itibaren çıkabilmekte. İleri seviyede eğrilik, revizyon burun ameliyatı ve benzeri durumlarda bu süre bir haftaya kadar uzayabilir.. Ancak bu standard değildir çünkü bazı ameliyatlar tamponsuz gerçekleştirilmektedir. Bir rakamın vermek gerekirse tampon 3-7 gün kadar kalması uygundur.

Burun Estetiğinde Tampon Kullanmanın Önemi Kullanılan silikon tampon burun ameliyatları için özel olarak üretilmektedir. Yumuşacıktır ve burun estetiği için son derece uygun yapılmıştır. Bu silikonlar burun boyutuna göre küçültülebilir. Ameliyattan sonraki dönemde burun bakımı iyi yapılırsa burunda kabuklanma ve yapışmalar olmayacağı için tamponlar acısız ve saniyelik bir işlemle basitçe alınabilir.

Birçok hasta, ameliyat sonrası bir ıstıraba dönüşen bu tampon korkusu yüzünden ağrı ve nefes almada güçlük çekmemek adına ameliyatlarını ertelemektedir. Özetle; tampon korkusu artık tarihe karışmış olup hastalarımız güvenle doğru doktorla burun estetiği ameliyatını planlayabilir.

Deviasyon adı verilen kemik eğriliği düzeltilmesinde silikon tamponlar kullanılır. Ancak çıkarılma sürecinde krem yardımı ile bölgenin yumuşatılmasından dolayı çıkarılmasında acı ya da ağrı hissi yaşanmaz. Hastalar bu konuda endişe etmemelidir. Elbette doğru klinik ve doktor seçimi de bu anlamda önemlidir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

Tel: 0 553 788 0216

E-Posta: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız.

Leave a Reply

×
Merhaba;
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
TurkeyEnglish